Přílohy:
HM plakát.pdf

Hesham Malik - UKIYO/ĎÁBLOVÉ A ANDĚLÉ

26.05.2022 - 25.09.2022
Místo: Městské muzeum Chrast
Typ: Výstava
Vstupné: 40 Kč

Hesham Malik v muzeu                                                             

Od 26. května 2022 bude v městském muzeu výstava umělce s exotickým jménem Hesham Malik.

Hesham Malik se narodil v roce 1978 v Bahrajnu, vyrůstal v Indii a později žil také Kanadě, Spojených arabských emirátech, v Africe s kmenem Masajů. Nyní žije a tvoří v České republice. Vystudoval politologii a umění na kanadské univerzitě Waterloo. Dalšího vzdělání dosáhl na Seneca College of Arts and Technology v Kanadě.

Je mezinárodně uznávaný umělec, který se specializuje na moderní současné umění a design. V roce 2015 byl umělec vybrán newyorskou uměleckou revue Art Tour International jako jeden z mistrů současného umění, ve stejné době byl královskou rodinou v Dubaji oceněn za svůj významný přínos světovému trhu s uměním.

Za svou největší inspiraci považuje lidi samotné, jeho díla jsou jakousi oslavou každodenních silných lidských příběhů, které nás samovolně obklopují. Ačkoli se sám vzdělával ve špičkovém prostředí, stále věří, že tím nejlepším učitelem je zkušenost získaná metodou pokusů a omylů.

Pro výstavu v Chrasti si Hesham Malik zvolil téma, které ho inspirovalo Godexem gigas. Umělec svým etnograficky deskriptivním způsobem mapuje především hledání vzniku vyobrazení a mytologii duchovních bytostí, kterými jsou kromě ďábla také andělé. Pro chrastecké muzeum vytvořil sérii tří expozic, které se inspirují a čerpají nejen v minulosti, ale především v přítomném okamžiku. Název výstavy Ukiyo odkazuje k životu v přítomném okamžiku, odpoutaný od starostí života. Oddělit vnitřní bohatý prožitek od problémů a starostí znamená vzdát se ulpívání na ustálených formách a programech. Toto dokonale vystihuje abstraktní figurativní umění Ukiyo, kterým Hesham Malik chce návštěvníky osvěžit a inspirovat. Hesham Malik je vypravěč a kritik zároveň. Zve diváka k hluboké introspekci a volá k dialogu.

Pořadatel

Město Chrast

Náměstí 174, 53851 Chrast
Telefon: 469667211
E-mail: infocentrum@mestochrast.cz
Odkazy: