Férový piknik

29.05.2024 16:00
Místo: Klášterní zahrady
Typ: Zdravé město Chrudim

v Klášterních zahradách, 29. května, 16-18 hod.

V rámci programu jsme si pro Vás společně s rodinným centrem Mama klub Chrudim a Mlsným Peciválem nachystali ochutnávky fairtradového občerstvení (káva, čaj, džus apod.). Zároveň se můžete těšit na tvořivé dílny Regionálního muzea v Chrudimi a Šance pro Tebe s možností zakoupení výrobků z jejich šicí dílny. K prodeji zde budou i Bolga bags – ručně pletené tašky z Ghany, podpoříte tím rodiny jejich pletařů. Již tradičně je připraveno šátkování miminek fairtradovými šátky a tématické povídání s Mgr. Soňou Janovskou. A mysleli jsme i na děti, v 16:30 hodin zahraje Libor Štumpf pohádku „Kašpárek v Africe“. Celé odpoledne doladí bubnování, které si budete moci i vyzkoušet.

Ti z Vás, kteří rádi kuchtí, se mohou zúčastnit soutěže „O nejlepší férovou dobrotu“, a to tak, že donesou svůj výrobek připravený z fairtradových či regionálních surovin přímo na akci. Vítěz soutěže bude odměněn.

Doneste si fairtradové svačiny, deky, připravte soutěžní dobroty a přijďte spolu se svou rodinou, známými či kamarády podpořit fair trade  a prožijte s námi fajn odpoledne.

Pro účastníky kampaně „Bez auta do práce i do školy 2024“ bude připraven drobný dárek.

Pořadatel

město Chrudim - Zdravé město

Resselovo náměstí 77, 53701 Chrudim
Telefon: 737770811
E-mail: sarka.truneckova@chrudim-city.cz
Odkazy: Web Facebook