Benefiční Hudební Festival Slatiňany II. ročník

07.06.2024 - 15.06.2024
Místo: Státní Zámek Slatiňany - nádvoří, Sokolovna Slatiňany
Typ: Jiný
Vstupné: 450 Kč

Ve dnech 7. - 15. 6. 2024 se ve Slatiňanech uskuteční v pořadí už II. benefiční Hudební festival Slatiňany, který pořádá Iva Ryzová spolu se spolkem Acord,z.s

Benefiční hudební festival nabízí kromě koncertních zážitků i velký dobročinný přesah. Spolu s návštěvníky společně podpoříme činnost chrudimské neziskové organizace Amalthea,z.s. a pomůžeme dětem našeho regionu, které vyrůstají v pěstounských rodinách a v minulosti prošly traumatickou zkušeností. 

Třicet procent z každé vstupenky bude věnováno na terapeutickou činnost a pomoc těmto dětem. K benefičnímu účelu festivalu je založena veřejná sbírka s transparentním účtem u České spořitelny, číslo účtu: 6438976339/0800.

Program:

Pátek 7. 6. 2024, 19 hod., zámecké nádvoří:

Pěvci Gabriela Beňačková - soprán, Jakub Pustina - tenor, klavírní doprovod

Rusalka, Mařenka a Jenůfa se loučí… Druhý ročník festivalu zahájí proslulá a legendární operní pěvkyně – sopranistka Gabriela Beňačková. Jsme poctěni, že Slatiňany jsou součástí jejího posledního koncertního turné po České republice, kterým se po boku vynikajícího tenoristy Jakuba Pustiny loučí se svou hvězdnou pěveckou kariérou. Během svého bohatého uměleckého života vytvořila desítky nezapomenutelných operních rolí českého i světového repertoáru. Svým mistrovstvím ovlivnila několik generací. Budete mít poslední možnost slyšet její stříbrný soprán s pověstnou slovanskou slzou v hlase. Zazní árie a dueta z jejích milovaných českých oper Prodaná nevěsta, Rusalka, Její pastorkyňa a další.

V případě deštivého počasí se koncert uskuteční ve 20 hod. v místním Kostele sv. Martina. Cena vstupenky: 450 Kč.

Sobota 8. 6. 2024, 19 hod., zámecké nádvoří:

Dechové trio El GonzAles, zpěv: Jiří Jablunka, Hana Otáhalová

O uvolněnou a pohodovou atmosféru se v sobotním večeru postarají přední členové Moravské filharmonie Olomouc: Eliška Honková - flétna, Jan Dvořák – fagot a Aleš Janeček – klarinet. Společně se zpěváky J. Jablunkou a H. Otáhalovou nás provedou světem muzikálových a filmových melodií, uslyšíme také další známé hudební kousky v netradiční a zajímavé instrumentaci tří dechových nástrojů.

V případě deštivého počasí se koncert uskuteční v místním Kostele sv. Martina. Cena vstupenky: 350 Kč.

Neděle 9. 6. 2024, 19 hod., zámecké nádvoří:

Symfonický orchestr pardubické konzervatoře a sólisté: Matěj Kotal, Anna Stránská

Se symfonickým orchestrem pardubické konzervatoře si připomeneme rok české hudby. Pod vedením Tomáše Židka, kterého u dirigentského pultu vystřídá také studentka Jana Lepšová, uslyšíme nejznámější skladby českých skladatelů B. Smetany, A. Dvořáka., V. Suka a dalších. Nechte se nadchnout talentem a energií mladých umělců a vynikajících sólistů našeho regionu a vychutnejte si zvuk orchestru v jedinečné akustice zámeckého nádvoří.

V případě deštivého počasí se koncert uskuteční v místní Sokolovně. Cena vstupenky: 250 Kč.

Sobota 15. 6. 2024, 19 hod., zahrada Sokolovny Slatiňany:

Jiří Pavlica & HRADIŠŤAN

Závěr festivalu nabídne hudební lahůdku a nevšední zážitek.  Poprvé ve Slatiňanech vystoupí Jiří Pavlica & HRADIŠŤAN. Jedná se o ojedinělé seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, které v počátcích vycházelo zejména z lidové tradice. Věříme, že toto hudební těleso bude velmi lákavým a důstojným zakončením celého festivalu.

V případě velmi špatného počasí se koncert uskuteční ve vnitřních prostorách místní Sokolovny. Cena vstupenky: 580 Kč – přední řady, garantovaný vstup do Sokolovny, 550 Kč – zadní řady, v případě nepřízně počasí vrátíme vstupné.

Součástí koncertů bude prodejní výstava olejomaleb vynikající malířky Milady Lenfeldové a výstava reportážních fotografií oceňovaného fotografa Jana Kočičáka Kočího, dokumentující práci terapeutů organizace Amalthea z.s.

Posluchači budou moci využít nabídku občerstvení před začátkem i v přestávce koncertu jak na zámeckém nádvoří, tak v areálu místní Sokolovny.

Předprodej vstupenek:

- Fyzicky lze zakoupit vstupenky v prodejně Mlsný Pecivál - Resselovo náměstí Chrudim, nebo přímo na místě v den konání.

- Elektronicky na adrese:https://www.ticketportal.cz/event/BENEFICNI-HUDEBNI-FESTIVAL-SLATINANY?idp=1391341#modalVyberPocetMiest20

- Pomocí QR kódu:        

Záštitu poskytli:

Jan Tecl - senátor

Pavel Šotola - radní Pardubického kraje pro sociální oblast a neziskový sektor

Festival podpořili:

- Město Slatiňany
- Pardubický kraj
- Transys s.r.o.
- Trainlog s.r.o.
- ODP – software s.r.o.
- Alukov a.s.
- Podlahy PLOTZ,s.r.o.
- Diecézní lesy Hradec Králové s.r.o.
- Soukromý šipkařský klub Stoplights,z.s.
- Kobit – THZ s.r.o.
- KMZ ocelové konstrukce s.r.o.
- Zahradnictví Mikan

Všem podporovatelům děkujeme!

Pořadatel

Město Slatiňany, Městský úřad - knihovna a infocentrum

T. G. Masaryka 36, 53821 Slatiňany
Telefon: 469660239
E-mail: knihovna@slatinany.cz
Odkazy: Web