Mrtvý muž • Bohumíra Berenika Rychtařík

18.04.2024 - 19.05.2024
Místo: Výstavní síň Chrudim v Divadle Karla Pippicha
Typ: Výstava

Pořadatel: BOHUMÍRA BERENIKA RYCHTAŘÍK Vás zve na svou 1. výstavu "MRTVY MUZ"


V radosti Tě zvu na moji 1. výstavu do Výstavní síně v Divadle Karla Pippicha.

  • vybrané fotografie z mých dvaceti témat
  • součástí výstavy bude také má poezie"Výstava je, v jednoduchosti, o tom, co mě baví, tedy fotky a psaní, kterému říkám moje poezie. Jelikož činnost je třeba, a každý má svoji zálibu, práci, která ho baví, dělá ji s radostí a potom také nejlépe jak umí. Uvidíte zde přes stovku fotografií. Některé mají svůj název, jiné jsou bez názvu, další doprovází moje psaní. Názvy fotek často píši bez diakritiky, některé názvy jsou psány ve slovenštině, jiné tvoří čísla.

Fotografie jsem rozdělila do dvaceti témat, to pro moji orientaci. Jsou témata obsahující stovky fotografií, jiná mají desítky obrázků, další průběžně vznikají, sbírka obsahuje přes 2000 fotografií. Pro výstavu se mi podařilo zvolit fotografie tak, aby bylo zastoupeno každé z dvaceti témat.

  • Část fotografií je rámována v krásných rámech z Uměleckého rámování obrazů pana Jaromíra Švece v Chrudimi.
  • Část fotografií byla zarámována v Praze u společnosti Dantik.Fotky jsou můj život, úlomky z mého života. Fotím, když je mi skvěle, fotím, když je mi zle. Obrázky vznikají "za pochodu", tedy při běžných denních činnostech, při cestách vlakem, venku na procházce, doma, po cvičení, po práci... Dvě z témat nesou název ONA TVÁŘ, ONA TĚLO, zde fotím sebe. Dobře vím a znám jak těžký umí být smír s vlastním tělem. Z mého pohledu čas a místo nejsou podstatné, jelikož každý uvidí na fotkách dle svého, to co potřebuje a chce. Pouze malá část fotografií je stylizovaných. Fotím to, co je krásné pro mé oko.

Těším se, že najdete v mých fotografiích zalíbení při Vaší návštěvě."

Otevírací doba:

  • od 17.4. (vernisáž v 18 h) do 19.5.
  • ÚT–PÁ 10–13 14–17 h, SO, NE 14–17 h
  • Vstupné: u pořadatele

 

Pořadatel

Bohumíra Rychtařík

Novoměstská 9, 53701 Chrudim
Telefon: 000000000
E-mail: nemá
Odkazy: