Utama | Filmový klub

26.01.2023 20:00
Místo: Městské kino Chrudim [navigovat]
Typ: Film
Stárnoucí indiánský pár z kmene Quechua žije na bolivijských pláních roky a roky tu samou rutinu obklopen stádem lam a majestátními horami. Nezvykle dlouhé sucho ale postaví Virginia a Sisu před obtížně řešitelné dilema. Co když se celý jejich způsob života chýlí k neodvratnému konci? Co když pro ně ve vyschlé krajině neexistuje žádná budoucnost? Do malé usedlosti na planině přijíždí jejich vnuk Clever a nabízí jim útočiště ve městě. Zároveň ale své prarodiče nedokáže ponechat napospas osudu, a tak se trojice indiánů po svém vypořádává s umíráním krajiny, nevyhnutelností změny a hledáním smyslu bytí tváří v tvář konci. Utama je pokorným žalozpěvem za mizející kulturu bolivijských indiánů i tichou, ale naléhavou připomínku dopadů globálních klimatických změn na místa, kterým říkáme domov.

Režie: Alejandro Loayza Grisi

Hrají: Santos Choque, Luisa Quispe, José Calcina, Candelaria Quispe, Placide Ali, Félix TiconaDrama / Bolívie / Francie / 87 min / titulky

NOVĚ !!! Rezervace vstupenek "spadne" 30 min před začátkem promítání. Poté již nebude možné uplatnit svůj nárok na rezervaci.

Prodej vstupenek | 110 Kč / 70 Kč pro členy klubu

Pořadatel

Chrudimská beseda, městské kulturní středisko

Široká 85, 53701 Chrudim
Telefon: 603115874
E-mail: chbeseda@chbeseda.cz
Odkazy: Web Facebook
Více o pořadateli